top of page
xff.jpg

VEKALET BİLGİLERİ

* Av. Mehmet ORAK- Kayseri Barosu

Baro Sicil No      :1494

​T.C. Kimlik No    : 149 819 438 74

Adres                   : Cumhuriyet Mah. Millet Cad. No:32 Yörük Plaza Melikgazi/KAYSERİ

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

*  Vekaletname çıkarmadan önce büromuzdan mutlaka bilgi alınız.

* Avukatın sizin adınıza işlem yapabilmesi için yurt içinde noter kanalı ile yurtdışında ise T.C. Konsoloslukları aracılığı ile vekalet çıkartmanız gerekmektedir. Vekalet çıkartabilmeniz için yanınızda T.C. kimlik numaranızın yer aldığı nüfus cüzdanınız veya pasaportunuz ve avukata ait bilgilerin bulunması yeterlidir.

* Özel yetki gerekmeyen işlerde notere “Genel Vekaletname” düzenleneceği söylenmesi ve avukatın bilgilerinin verilmesi yeterlidir.

* Boşanma, nafaka, tanıma ve tenfiz davaları için vekalet çıkartılırken yanınızda en az 2 adet son 6 ay içerisinde çekilmiş vesikalık fotoğrafınız bulunmalı ve notere mutlaka boşanma, nafaka, tanıma ve tenfiz davaları için vekalet verileceği söylenmelidir.

* Şirket için vekaletname çıkartılacağı durumlarda, şirket imza sirküleri ve şirket yetki belgesi ile notere müracaat edilmelidir. Ayrıca, "Kendiniz için asaleten şirketiniz için vekaleten” şeklinde vekalet verirseniz hem şahsınız hem de şirketiniz için vekalet vermiş olursunuz ve gerektiğinde yeniden vekalet çıkartmak zorunda kalmazsınız.

* 18 yaşından küçük çocuklar için verilecek vekaletnamelerde, anne ve baba evli ise her ikisi birlikte küçük çocuğa velayeten vekaletname çıkartacaklardır. Anne ve baba evli olmasına rağmen, velayet herhangi birisine verilmiş ise o kişi tarafından küçük çocuğa velayeten vekaletname çıkartılacaktır. Anne ve baba boşanmış ise velayet kimde ise o kişi tarafından küçük çocuğa velayeten vekaletname çıkartılacaktır.

* Birden fazla kişi hep birlikte vekaletname çıkartabilir. Birlikte çıkartılması daha ekonomiktir.

* Size en yakın noteri ve adresini sadece bulunduğunuz ili belirterek Türkiye Noterler Birliğinin İnternet sayfasından kolaylıkla bulabilirsiniz.

http://www.tnb.org.tr/acik/noterbul.aspx

whatsapp.png
bottom of page